10.08.2014 Špeciálna výstava Topoľčianky

Posudzovatelia
Barbara Arndt, CAN
Nina Neswadba, A
Vlastislav Vojtek, SK
 
BIS:
1 – afghan – TRAVIS PASTRANA GANAMAK
2 – faraon – Vaskurs Rixa Qiwidotter
3 –  whippet – VIVE LA POLOGNE FILISART
 
Junior BIS:
1 – IW – FOUR ROSES FLINTSTONE
2 – deer – ALVIK SILVER BACOBIAN MIRABILIS
3 – barzoj – VOLTURI MAJOVE BOHEMIA
 
Baby BIS:
1 – afghan – UNKAS GANDAMAK SLOVAKIA
2 – IW – DHARMA DEW CASIDY RAY
3 – PLI – CALI DORA GREY
 
Puppy BIS:
1 – barzoj – LUDOLF BISTKUPSTWO
2 – whippet – CANDIDATE Z ÚPLŇKU
3 – whippet – CINDY’S SOUL Z ÚPLŇKU
 
Veteran BIS:
1 – whippet – ALMANSOR’S  OUTER LIMITS
2 – afghan – MARCUS AURELIUS GANDAMAK SLOVAKIA
3 – PLI – BILBO GIL-ENDOR
 
Najlepší pár: 
1 – saluki
2 – PLI
3 – whippeti
 
Najlepšia chovateľská skupina:
1 – whippeti  Z ÚPLŇKU
 
Afgánsky chrt
Rozhodca /Judge: Barbara Arndt, CAN
PSI /male:
Trieda šteniat /Baby class
VN1
UNKAS GANDAMAK SLOVAKIA
Veľmi pekný celkový výzor, dobrá hlava, tmavé oko, v tomto veku je trochu strmší v lopatke, ale to sa môže zmeniť v priebehu rastu, pekná horná línia, dobré kríže a nasadenie chvosta, veľmi dobrý pohyb, veľmi pekné šteniatko
 
Trieda šampiónov /Champion class
V1, CAC
SONY STAR GANDAMAK
Veľmi pekná samčia hlava, pekný kvadratický pes, lopatky sú trochu vyššie položené ako by som preferovala, horná línia, kríže a nasadenie chvosta sú veľmi dobré, má veľmi dobrý hlboký hrudník, veľmi dobrý elegantný pohyb.
 
Trieda čestná / Honour class
V1, VŠV, BOB
TRAVIS PASTRANA GANDAMAK
Nádherná hlava a výborné tmavé oči, veľmi pekný krk, dobré predhrudie a hlboký hrudník, výborná horná línia, dobré kríže a nasadenie chvosta, silné dobre uhlené zadné končatiny s nízkou pätou, jeho pohyb je veľmi ladný s dobrou razanciou a záberom, má veľmi pekný celkový profil, pôsobí impozantným dojmom výrazného psa, lopatky by mali byť uložené trochu vzadšie, celkovo je to veľmi pekný pes.
 
Trieda veteránov /Veteran class
V1
MARCUS AURELIUS GANDAMAK SLOVAKIA
Veľmi pekný celkový výzor, kvadratický, samčia hlava, tmavé oči, pekná horná a dolná línia, dobré kríže a nasadenie chvosta, pohybuje sa veľmi ľahko, uhlenie lopatiek by mohlo byť trochu lepšie
 
SUKY /female:
Trieda šteniat /Baby class
VN1
BELLISSIMA ZE STŘEDU SVĚTA
Veľmi pekné šteniatko, výborný temperament, pekná hlava, tmavé oči, pekný hlboký krudník, veľmi pekná horná línia, dobré kríže a nasadenie chvosta, momentálne trošku slabšie uhlená v zadu, čo je primerané veku, som si istá že sa uhlenie vekom zlepší
 
Trieda dorastu /Puppy class
WHITE INFINITY’S FERGIE
Trieda mladých /Junior class
VD1
VERITAS DOMINA DAYNERIS
Dobrá hlava, pekný krk, dobrá horná línia, dobré kríže a nasadenie chvosta, veľmi pekné uhlenie v zadu s nízkymi pätami, dnes nemá náladu predvádzať sa a verím že získa viac sebavedomia, dobrý pohyb ale s nízko neseným chvostom, nakoľko je dnes trochu plachá, dnes iba VD
 
Trieda otvorená /Open class
V1, CAC, VŠV, BOS
WHITE INFINITY’S ETERNITY
Veľmi samičia, pekná hlava, veľmi pekný prechod z krku do lopatiek, dobrá horná línia, kríže a chvost. Pekné uhlenie vzadu s nízkymi pätami, pohyb je dobrý, uprednostnila by som lepšie predhrudie, napriek všetkému je to veľmi pekná sučka.
ABBEYGAIL Z BENOVA DVORA
Trieda šampiónov /Champion class
V1, CAC
WHITE INFINITY’S ESME
Dobrá hlava, pekný krk prechádzajúci do kohútika, hlboký hrudník, dobré kríže a nasadenie chvosta, dobré uhlenie v zadu, dobrý pohyb, trošku dlhšia v bedrách čo spôsobuje momentálne trochu mäkšiu hornú líniu, celkovo dobrá sučka
 
Trieda čestná / Honour class
OLIVIA NEWTON J. GANDAMAK
 
Barzoj
Rozhodca /Judge: Nina Neswadba, A
PSI /male:
Trieda dorastu /Puppy class
VN1
LUDOLF BISTKUPSTWO
7 mesacne stena, samcia hlava, dobry zhryz, pekna pigmentacia, pekny krk, silna horna linia, silna zadna část, preukazuje dostatocny drive v pohybe, velmi silna kostra, dobre labky, pohyb uz teraz velmi dobry, spravny v pohybe tam  a spat
 
Trieda mladých /Junior class
V1, CAJC, VŠVM, Junior BOB
VOLTURI MAJOVE BOHEMIA
10  mesacny samec, s prekrasnou hlavou, uz teraz velmi zrely, spravny zhryz, dobre usi, pekny krk, pekna horna linia, dobry hrudny kos, spravny front, paralelne predne nohy, dobre uhlenie vzadu, Pohyb typicky s povahou danou rase
 
V2
MEET ME SOMEWHERE Z JURAJSKICH BISKUPIC
11  mesacny elegantny samec, dobra hlava a usi, velmi pekne nasadeny krk a plecia, silna horna linia, trocha uzsi v predu, velmi pekne predne a zadne uhlenie. Pohyb uz teraz velmi pekny z peknym pohladom z boku a dostatocnym oblukom hornej linie
 
V3
HELEG HERU VON DRETOWITZ
9 mesacny samec, samcia hlava, potreboval by trocha viac zahnuty nos, chyba zub P2, paralelne predne koncatiny, dostatocne hlboky hrudnik, prekrasna kvalita srsti, pekna silna horna linia v stoji , pohyb tam a spat velmi pekny, pohyb z boku obcas ukazuje rovnu hornu liniu
 
Medzitrieda /Intermediate class
V1, CAC
CASANOVA BALVERT’S
2 rocny samec, velmi samcia hlava, dobre usi, velmi silna celust, silny krk , spravna horna linia a postoj, velmi kucerava srst, silne krize a zadna cast, velmi hlboky hrudnik, kosti by mohli byt jemnejsie/plochsie, Pohyb dobry, ale zelala by som si aby bol trocha prirodzenejsi.
 
VD2
LAVRENTIY IZ RAZDOLIA
18 mesacny samec, samcia hlava, mohol by mat trocha klenutejsi nos, zhryz je pevny, dobry krk, dobra horna linia v postoji, trocha strmsi v pleciach a hornej casti, krasny druh hrudnika, pekne uhlenie vzadu, pekny pohyb v kruhu, ale kvoli chrupu VD.
 
Trieda otvorená /Open class
V1, CAC, VŠV, BOB
ASMODEY SIRIUS ALOJKA
Dva a polrocny samec, atraktivny samec, dobra hlava a usi, trocha kratky krk, pekne paralenne predne koncatiny, pekny hrudnik a horna cast, spravna kvalita srsti, prsty by mohli byt dlhsie, V pohybe prejavuje svoju povahu, dobry pohyb vpredu a takisto vzadu.
 
V2, res. CAC
AZART LUBIMETS FORTUNY
Trojrocny pes, velmi pekna hlava, trocha uzky noznicovy zhryz, dobra horna linia, silny front, kosti by mohli byt plochsie, velmi bohata srst, dobra dlzka chrbta v postoji, trocha volny pohyb v laktoch, spravny pohyb vzadu.
 
VD3
EGERTON Z PALATINU MORAVIA
Ciernobiely pes, pekna hlava, dobra farba oci, spravny zhryz, silny krk, dobra horna linia  vpostoji, paralenne predne koncatiny, kinky tail – priala by osm si lepsi chvost, V pohybe kraca trocha na vysoko, chvost by mohol byt lepsie noseny v pohybe.
 
VD4
CRISS ANGEL ARSINOÉ
Cerveny samec, dva a pol rocny, aristokraticka hlava, elegantny typ s vela dobrimi crtami plemena, P4 chyba na jednej strane, pekna horna linia, pekne zadne uhlenie a dobra kvalita kosti, v pohybe vzadu kraca na uzko, a pohyb vpredu naslapuje vzdy len na jednu koncatinu, z dovodu dnesneho pohybu VD.
 
VD
TURGAI’S LOVETZ
4 a pol rocny samec, samici typ psa, spravny zhryz, dobra hlava, priala by som si vacsiu vahu, ma nevyrazne osvalenie, velmi strmy front, nedostatocna hlbka hrudnika, stredne uhlenie vzadu , v pohybe nestabilny v predu, prekrasna poloha.
 
Trieda šampiónov /Champion class
V1, CAC
DAR Z JURAJSKICH BISKUPIC
7 rocny, atraktivna hlava, plny chrup, trocha  pevnejsi noznicovy zhryz, mal by mat vacsiu spodnu celust, pekna horna linia, v postoji obcas trocha strmsi, elegantna kostra a dobra stavba, stredne uhlenie vzadu, pohyb z boku velmi pekny. V pohybe velmi pekny pohlad, vo vsetkych pohyboch plynuly, mohol by mat trocha dlhsiu srst.
 
V2, res. CAC
RUSSKIY AZART KRISTALL ABSOLUTE
4 rocny pes sampion, velmi atraktivny pes, mohol by mat trocha viac klenuty nos, Zelala by som si silnejsiu spodnu celujst, dobra dlzka  chrbta, mocna zadna cast, skvela kvalita srsti, V pohybe trocha volny v laktoch, dobry pohyb vzadu
 
FENY /female:
Trieda mladých /Junior class
V1, CAJC, VŠVM
B’LAURE WILWARIN VON DRETOWITZ
13 mesacna fena, trocha lahsia stavba tela, samicia hlava s peknymi usami, dobra farba oci, trocha strmsie predne uhlenie, horna linia stale dostatucne klenuta nad krizami, dobre ploche kosti, s vekom sa vyvinie hlbka hrudnika, pohyb v poriadku  vzhladom na vek, trocha nauzko vpredu a trocha volnejsi v predu, ale to je normalne vzhladom na vek.
 
Trieda otvorená /Open class
V1, CAC
ZUFA CENVA KRYLOV
3 rocna, klasicka samicka, plochy profil z boku, noznicovy zhryz, plny chrup, trocha strmsia predna konstrukcia a ramena, pekne predne koncatiny a kvalita kosti, pekna horna linia, typicky hrudny kos, velmi funkcny pohyb  predu a vzadu.
 
V2,res. CAC
SECRET GARDEN THE BRIGHTEST STAR
Dvojrocna, biela barzojka, prekrasna hlava, pekny krk, pevny noznicovy zhryz, priala by som si silnejsiu spodnu celust, v postoji vytvara pekny pohlad, harmonicka stavba tela, nad krizami vyrazne klenuta, pekny pohyb z boku ale trocha na volno v predu.
 
Trieda šampiónov /Champion class
VD1
ACHILEA VESNA ALOJKA
2 a pol rocna, silna samica, mohla by mat trocha elegantniejsiu hlavu, pevny zhryz, kratky krk, v postoji trocha rovnejsia horna linia,prilis v blahobytnej kondicii, pohyb vpred nemoze byt posudeny, pes sa nepredviedol.
 
Trieda čestná / Honour class
V1, VŠV, BOS
ADHARA LADA ALOJKA
2 a pol rocna suka, velmi pekna samicka, dobra hlava, plny chrup, pekne oci a vyrazdobra dlzka krku, spravna horna linia v postaji, mohola by byt viac klenuta nad krizami, velmi pekna srst, kostra by nemala byt pevnejsia u feny, v púohybe ok, vzadu trocha kraca na uzko, stabilny pohyb v predu, trocha viac  v blahobytnej kondicii.
 
Chart polski
Rozhodca /Judge:Vlastislav Vojtek, SK
FENY /female:
Trieda mladých /Junior class
V1, CAJC, VŠVM, Junior BOB, BOB
OLSZA ARCTURUS
13 mesacna sucka, dobře vyvazena hlava, korektne oko, dobře nasadeny krk, strmsia lopatka, doprial by viac predhrudia, hrudnik je este plitsi, dobře klenuty, VD bedra, dobře kosti, V packy, pohyb trochu s kratsim krokom.
 
Cirneco dell‘ Etna
Rozhodca /Judge: Judge: Vlastislav Vojtek, SK
FENY /female:
Trieda otvorená /Open class
V1, CAC VŠV, BOB
ANGELINA LAVA DELL’ETNA
Vyborna hlava, vyborne ucho, elegantny dlhy krk, vyborna horna linia, trochu strmsia lopatka, vyborne hlboky klenuty hrudnik, VD uhlenie vzadu, VD pohyb, vyborne predvedena.
 
Deerhound
Rozhodca /Judge: Barbara Arndt, CAN
PSI /male:
Trieda mladých /Junior class
V1, CAJC, VŠVM, Junior BOB, BOB
ALVIK SILVER BACOBIAN MIRABILIS
velmi pekna hlava, tmavé oči,  pekny dlhý krk, dobre uhlené lopatky,  veľmi dobrá horná línia, dobré kríže a nasadenie chvosta,  dobrá zadná časť, typický pohyb
 
SUKY /female:
Trieda šampiónov /Champion class
V1, CAC, VŠV, BOS
DAISY CARRIE IRATER
veľmi pekná fena, veľmi samičia hlava, nádherné tmavé oči, dobrý krk,  hlboký hrudník, uhlenie lopatiek by mohlo byť trochu lepšie, dobrá horná línia, kríže a nasadenie chvosta, veľmi pekný pohyb.
 
Trieda čestná / Honour class
SHAGIEAD JUST GOOD FRIENDS
 
Faraónsky pes
Rozhodca /Judge: Judge: B. Münsterman, D
PSI /male:
Trieda dorastu /Puppy class
MER-MES ANUBIS TITAN
Trieda šampiónov /Champion class
REEDLY ROAD ENJOY THE SILENC
 
FENY /female:
Trieda šampiónov /Champion class
V1, CAC, VŠV, BOB
VASKURS RIXA QIWIDOTTER
4 rocna cervena suka, kompletny zhryz, velmi typicka hlava, vyborne usi, korektna farba oci, vyborny pigment, V postoj a uhlenie, perfektna horna linia, korektny hrudnik, vyborny pohyb, vyborny charakter.
FEMME FATALE FARAFRA
 
Galgo espaňol
Rozhodca /Judge:Vlastislav Vojtek, SK
FENY /female:
Trieda mladých /Junior class
VD1
COUS-COUS REGALIZ MIEL
17 mesacna sucka, dobry format, elegantny krk, velmi bojazliva povaha, koli tomu hodnotenie velmi dobry.
 
Greyhound
Rozhodca /Judge: Nina Neswadba, A
FENY /females:
Trieda otvorená /Open class
V1, CAC, VŠV, BOB
ARABESQUE ELEGANCE IN MOTION
4 rocna, velmi sympaticka suka, pekna hlava, zhryz, zuby, usi, dlhy krk, pekne uhlenie vpredu, dobra hlbka hrudnika, vrchnu liniu tlaci v postoji smerom na vrch, dobře uhlenie vzadu, labky a chvost, v pohybe vzadu trocha na uzko, ukazuje dostatok riču v pohybe v predu.
 
Trieda veteránov /Veteran class
TATANKA VITKA DAMASK SILK
 
Írsky vlkodav
Rozhodca /Judge: Barbara Arndt, CAN
PSI /males:
Trieda dorastu /Puppy class
VN1
BRADLEY AR’DAROTH
Pekná hlava, nožnicový zhryz, dobré predhrudie, hlboký hrudník, veľmi pekná horná línia, dobré lopatky, výborný temperament.
 
Trieda mladých /Junior class
V1, CAJC, VŠVM
THREE LITTLE BIRDS‘ BOB MARLEY
pekna vyvazena hlava, dobry krk, pekne lopatky, dobra horna linia,  celkovo velmi vyvazeny pes, pekny plynuly pohyb.
 
VD2
CASANOVA MAVIS CASTLE
Pomerne mohutná hlava, ktorá nie je primeraná k telu, dobrý krk, pekné lopatky, horná línia by mala byť lepšia, mal by byť mohutnejší, potrebuje viacej substancie, pekný pohyb.
 
Medzitrieda /Intermediate class
V1, CAC
O’BRIAN PALUDUZ
velmi samcia hlava, silny krk, dobre lopatky, pekne predhrudie, hlboky hrudnik, dobra horna linia, krize a nasadenie chvosta,  uhlenie vzadu by mohlo byt lepsie, moze sa zlepsit s vekom, dobry noznicovy zhryz, velmi pekny pohyb zboku.
 
V2
GUINNES AR’DAROTH VON DER EICHENKOPPEL
pekna hlava, dobre usi, noznicovy zhryz ale velmi tesny, co sa moze zhorsit do buducna,  dobry krk, velmi dobre predhrudie a hlbka hrudnika,  dobre kosti,  dobre uhlenie vzadu, nizke paty, pohyb z boku je velmi pekny, pohyb po diagonale.
 
VD3
ESTYRION MATUSALEM
velmi pekna hlava, dobre usi,  noznicovy zhryz ale  spodne spiciaky su velmi hlbokov hornej celusti, pekne lopatky, dobra horna linia, pekne krize a nasadenie chvosta, dobre nizke paty, v pohybe po diagonale siel mimochodom, v pohybe z boku velmi dobry, v celku je to velmi pekny pes, na nestastie  kvoli zubom je VD.
 
Trieda otvorená /Open class
V1, CAC, VŠV, BOS
RUFUS SURYCAN
velmi pekny celkovy profil, pekna hlava, korektne tmave oko, dobry krk prechadzajuci do kohutika, hlboky hrudnik, predhrudie by malo byt lepsie, pekna horna linia, dobre krize a nasadenie chvosta, pes vo velmi dobrej kondicii, pohyb je velmi plynuly.
 
V2, res. CAC
CRUZE CASTEL KING MATAJOV RAJ
dobra hlava, dobre usi,  dobry krk prechadzajuci do kohutika, dobra horna linia, dobre uhleny vzadu, dobry pohyb ked sa hybe spravnou rychlostou.
 
V3
BIGGIE BOSS MATAJOV RAJ
Vyvazena hlava, dobry vyraz, silny krk, dobre lopatky, dobra horna linia a nasa bv, denie chvosta, dobre predhrudie, dobra hlbka hrudnika, spodne spiciaky su velmi tesne k hornej celusti, dobry pohyb.
 
V4
AARON NITRICKÁ ZÁHRADA
Dobra hlava a nasadenie usi,  lopatky su nasadene trochu vysoko na moj vkus, horna linia je dobra, dobre krize a nasadenie chvosta, predhrudie by malo byt lepsie, pohyb je dobry aj napriek handlerovi.
 
VD
AKIM CESSARO 2. IMMANITAS
hlava je neumerne velka, oci su prilis svetle, velmi silny krk, dobry hlboky krk,  dobre krize a nasadenie chvosta, predne labky su prilis vytocene,  koncatiny by mali byt dlhsie, co znizuje jeho eleganciu.
 
VD
ASSLAN NITRICKÁ ZÁHRADA
dobra hlava, dobry krk,  hlboky hrudnik,  dobra horna linia, uprednostnila by som aby nenosil chvost stoceny nad hornou liniou,  celkovo pes potrebuje viac substancie, mal by byt tazsi.
 
Trieda šampiónov /Champion class
V1, CAC
CEZAR AVE MNE MATAJOV RAJ
samcia hlava,  dobry zhryz, pekne lopatky, dobre predhrudie, velmi hlboky hrudnik, dobra horna linia, kirze a nasadenie chvosta, dobre uhlenie vzadu ale trochu volnejsi v patach, dobry pohyb z boku.
 
Trieda čestná / Honour class
V1
AL PACINO ERDOR IRIS
pekna hlava dobry zhryz, dobry krk prechadzajuci do kohutika, dobry hlboky hrudnik,  dobra horna linia, dobre uhlenie vzadu, nizke paty,  dobry pohyb z boku,  momentalne je volnejsi  v zaprstiach.
 
FENY /female:
Trieda šteniat /Baby class
VN1
DHARMA DEW CASIDY RAY
dobra hlava,  s bledym okom, pekny krk, dobre lopatky s hladom na vek, dobra horna linia, pekne kryze a nasadenie chvosta, dobre uhlenie vzadu,  pohyb dobry primerane volny vzhladom na vek,  co ma vplyv na razanciu pohybu.
 
Trieda mladých /Junior class
V1, CAJC, VŠVM, JuniorBOB
FOUR ROSES FLINTSTONE
pekna hlava, tmave oci, dobry krk, dobre lopatky, mal by mat lepsie predhrudie, a hlbsi hrudnik, co pravdepodobne pride s vekom,  velmi dobra horna linia, dobre krize a nasadenie chvosta, velmi dobra vzadu, vyborne osvalena, ma velmi dobry pohyb aj napriek horucave.
 
V2
FAIRYTALE MATUSALEM
velmi samicia hlava, dobry krk, priliehajuce lopatky, hrudnik by mal byt trochu dlhsi, dobra horna linia, dobre krize a nasadenie chvosta, dobre osvalena, dobry pohyb.
 
V3
FELICITA MATUSALEM
samicia hlava, tmave oko, lopatky by mali byt trochu viacej ulozene vzadu, dobra horna linia, dobre krize a nasadenie chvosta, hrudnik by mal byt hlbsi, je vo velmi dobrej kondicii, vyborne osvalena.
 
V4
CUBA LIBRE MAVIS CASTLE
dobra hlava, dobre usi, hlboky hrudnik, dobra horna linia,  dobre krize a nasadenie chvosta,  dobre uhlenie vzadu,  mala by ukazat lepsi pohyb, ale v tomto teple je to pochopitelne pri mladom psovi.
 
V
AYDA FROM PIRANDHORA
dobra hlava,  pekne klenuty krk,  dobre ulozene lopatky, pekna horna linia, hlboky hrudnik,  dobre krize a nasadenie chvosta,  dobry pohyb.
 
V
FREYA MATUSALEM
pekna hlava ale blede oci,  velmi dobre usi, dobre predhrusie, ale hrudnik by mal byt hlbsi,  dobra horna linia,  dobre krize a nasadenie chvosta, dobre osvalena, dobry pohyb z boku,  po diagonale tazko posuditelny, nakolko sa tahala von z kruhu.
 
Medzitrieda /Intermediate class
V1, CAC
DORKA BETKA MATAJOV RAJ
 pekna hlava, mierne svetlejsie oko,  ma velmi pekny a siroky hrudnik, dobry krk prechadzajuci do kohutika, dobra horna linia, krize a nasadenie chvosta, velmi pekne uhlenie vzadu,  vyborne osvalena, velmi pekny plynuly pohyb, celkovo velmi pekna fenka.
 
V2, res. CAC
ESTELLE MATUSALEM
samicia hlava, pekny krk, pre mna trosku vyzsie polozene lopatky, hrudnik by mal byt hlbsi, pekna horna linia, dobre krize a nasadenie chvosta, dobry pohyb, celkovo velmi vyvazena.
 
V3
DIANA DIDA MATAJOV RAJ
pekna hlava, mierne svetlejsie oko, pekny krk prechadzajuci do kohutika,  dobry hrudnik, dobra horna linia, krize a nasadenie chvosta, dobre osvalena vzadu, dobry pohyb z boku, celkovo tazsie posuditelny v dosledku horucav, koncatiny by mali byt trochu dlhsie.
 
V4
DARA DIAMOND MATAJOV RAJ
pekna hlava, mierne svetlejsie oko, dobry krk prechadzajuci do kohutika, hlboky hrudnik, dobra horna linia, dobre krize a nasadenie chvosta,  dobry pohyb z boku, ale ovplyvneny horucavou,  preto tazsie posuditelny.
 
VD
CAILEY CELTIC WARRIOR
prilis velka hlava na fenu, dobre lopatky, hlboky hrudnik, dobra horna linia, krize a nasadenie, chvosta koncatiny by mali byt dlhsie, mala by mat nizsiu hmotnost.
 
VD
DALYS DRUANTIA DAR AMHANTAR
pekna hlava, mierne svetlejsie oko,  pekny krk, pre mna trochu vysoko posadene lopatky, dobra horna linia,  dobre krize a nasadenie chvosta, momentalne je v pohybe vzadu trochu volnejsia, co sa urcite zlepsi s vekom a s pribudajucim osvalenim. Je to mlada sucka, potrebuje vyzriet co je dovodom preco dnes iba VD.
CALAMITY JANE MAVIS CASTLE
Trieda otvorená /Open class
V1, CAC
CANDY CASIDY RAY
velmi pekny celkovy profil, typicka hlava, suka s dostatkom substancie,  vyvazena hlava, dobry krk,  dobre lopatky, siroky a hlboky hrudnik, vyborne osvalena, vyborny pohyb.
 
V2, res. CAC
CLEOPATRA ROUSS MATAJOV RAJ
velka hlava, pekny krk, dobre lopatky, dobra hlbka hrudnika, velmi dobra horna linia, dobre krize a nasadenie chvosta, dobre osvalena vzadu,  koncatiny by mali byt trochu dlshie,  dobry pohyb, prilezitostne so sklonenou hlavou, kvoli horucave.
 
V3
OLD REGRET AARKAS – EDEN
Samicia suka, dobra hlava, pekny krk, vyborne uhlene lopatky, hlboky hrudnik, dobra horna linia, krize a nasadenie chvosta, pekny pohyb.
 
V4
CONSTANCE ROSE CASIDY RAY
pekny celkovy vyzor, pekna hlava, velmi svetle okruhle oci, dobra dlzka krku,  preferoval by som nizsie polozene lopatky,  siroky a hlboky hrudnik, dobra horna linia, krize a nasadenie chvosta,  dobry pohyb ked sa pohybuje primeranou rychlostou.
 
V
BLONDIE BLACK MATAJOV RAJ
Hlava trochu vacsia jako by som si zelala, pekny krk prechadzajuci ku kohutiku, hlboky hrudnik,  dobre krize a chvost, nizke paty,  dobry pohyb,  koncatiny by mali byt trochu dlhsie.
 
Trieda pracovná /Working class
V1, CAC
BRAVE CASIDY RAY
 
Dobra hlava, trochu okruhlejsie oko, dobry krk, hlboky hrudnik, D horna linia, D krize a nasadenie chvosta, silna zadna část s nizkymi patami, velmi pekny plynuly pohyb.
 
Trieda šampiónov /Champion class
V1, CAC
MANOWAR O’MODESTY
velmi pekny celkovy profil,  samicia hlava,  velmi pekny krk a lopatky, hlboky hrudnik, dobre krize a nasadenie chvosta,  velmi dobre osvalena,  velmi pekny pohyb.
 
V2, res. CAC
AMINA SOLA MAVIS CASTLE
Pekna hlava,  pekny krk,  dobra horna linia, dobre krize a nasadenie chvosta, dobre osvalena vzadu,  lopatky by mali byt ulozene trosku viac vzadu, velmi pekny pohyb.
 
V3
ALANNAH AR’DAROTH
Ma samiciu hlavu, pekne usi, dobry krk, trochu strmsia v lopatkach jako by som preferovala, hlboky hrudnik, dobra horna linia, dobre krize a nasadenie chvosta, velmi pekny razantny pohyb.
 
Trieda čestná / Honour class
V1, VŠV, BOB
SORAYA ERDOR IRIS SURYCAN
velmi pekna hlava,  dlhy krk, velmi dobre ulozene lopatky, hlboky hrudnik, silne bedra, dobre krize a nasadenie chvosta, silna zadna část s nizkou patou, velmi pekny pohyb.
 
V2
ECLIPSE FLINTSTONE
samicia hlava, dobry krk prechadzajuci ku kohutiku, dobra horna linia, hlboky hrudnik,  dobre krize a nasadenie chvosta, velmi pekny pohyb.
 
V3
EVITA  MOONVILLAGE
suka dobrej substancie s dobrymi kostami, dobre vyvyzena hlava, hlboky hrudnik,  lopatky by mohli byt lepsie uhlene,  dobra horna linia, krize a nasadenie chvosta,  silna zadna část,  dobry pohyb.
CANA CATHERINE SAVINIKA
 
Podenco ibicenco
Rozhodca /Judge: B. Münsterman, D
SUKY /females:
Trieda šampiónov /Champion class
V1, CAC, VŠV, BOB
ESKARXA AMÁLIA
2 rocna suka, cervenobiela suka, v noznicovom zhryze zvojena P1 vpravo hore, dobra velkost, typicky vyraz, vyborna hlava, korektna farba oci, vyborny pigment, vyborne usi, korektny postoj vpredu, vyborna horna a dobla linia, korektne uhlenie, hlboky hrudnik, v pohybe trochu uzsia vzadu, priatelska povaha.
 
Saluki
Rozhodca /Judge: B. Münsterman, D
PSI /male:
Medzitrieda /Intermediate class
V1, CAC
DASTAGEER ARSINOÉ AL-QUADAR
16 mesacny, kompletny noznicovy zhryz, typicka hlava, tmave oko, korektne usi, silny krk s dobrou dlzkou, korektny vpredu, dobre uhlenie, VD vytvoreny hrudnik, korektny pohyb, priatelska povaha.
 
Trieda otvorená /Open class
V1, CAC
HABIB TER DOLEN
6 rocny pes, cierno strieborny, typicka hlava, tmave oko, korektne nasadene usi, v noznicovom zhryze je o jednu P1 naviac, VD horna linia, korektny hrudnik, korektny front, D postoj a uhlenie, typicky klenuty, pohyb s korektnym chvostom a hlavou.
 
Trieda pracovná /Working class 
V1, CAC
AYAZ AL ZAHRA
5 rocny pes, ciernopaleny pes, elegantna typicka hlava, tmave oko, kompletny noznicovy zhryz, zuby musia byt vycistene, maju vela povlaku, dlhy krk, dostatocne silny, VD postoj vpredu, V horna linia, V ramena, lopatka je trochu strmsia, typicky klenuty tvar hrudnika, dobry pohyb.
 
Trieda šampiónov /Champion class
V1, CAC, VŠV, BOB
FURAT TER DOLEN
8 rocny pes, cervenej farby, kompletny noznicovy zhryz, vyborna hlava, vyborny tvar oka, V horna a dolna linia, V predok, V uhlenie, korektny hrudnik a rebra, velmi typicky predstavitel plemena, vyborny pohyb, s dlhym krokom vpredu, priatelsky charakter.
 
Trieda čestná / Honour class
V1
DALLAT TALL AFAR
3,5 rocny pes, kompletny noznicovy zhryz, samcia hlava, volnejsie pysky, tmave oko, silny krk s dobrou dlzkou, V horna linia, V uhlenie vpredu aj vzadu, korektny postoj, hlboky hrudnik, dobre rebra, silny pohyb, s korektnym nasadenym chvostom, dobry charakter.
 
SUKY /female:
Trieda dorastu /Puppy class
VN1
E’SAPHIRA TALL AFAR
8 mesacna suka, kompletny noznicovy zhryz, typicka samicia elegantna hlava, tmave oko, dobre nasadene usi, vyborna horna linia, korektny postoj vpredu, vyborne  uhlenie, potrebuje este trening v kruhu, ale v pohybe vyborna akcia pohybu, mily charakter
 
Trieda mladých /Junior class
VD1
DANEEN ARSINOÉ AL-QUADAR
17 mesacna suka, seda grizly, kompletny noznicovy zhryz, samicia typicka hlava, tmave oko, vyborne nasadene ucho, vyborny postoj vpredu, VD uhlenie, dobra horna linia, bohuzial sa suka nechce predvadzat jako by sa mala, pretoze je priliz bojazliva.
 
Medzitrieda /Intermediate class
V1, CAC
DURRIYYA ARSINOÉ AL-QUADAR
16 mesacna suka, noznicovy zhryz, 2. Premolar chyba, elegantna a typicka hlava, tmave hnede oko, korektny pigment, VD nasadene ucho, vyborne postavenie vpredu, V uhlenie, hlboky hrudnik, korektna horna linia, silny a dobry pohyb, dobry charakter
 
Trieda otvorená /Open class
VD1
CASIAH AL-QUADAR
3 rocna suka, kompletny noznicovy zhryz, farba je bleda cervena, VD hlava s tmavym hnedym okom, spodna celust by mohla byt silnejsia, korektny krk, vyborna horna linia, korektny postoj vpredu, V uhlenie ramena, VD uhlenie lopatky, V uhlenie vzadu, dobry pohyb, v charakteri trochu plachy.
 
Trieda šampiónov /Champion class
VD1
BASHRAH AL ZAHRA
3 rocna suka, kompetny zhryz, kremova farba, typicka hlava, hnede oko, dobre nasadene usi, dlhy krk, vpredu trochu vytocene labky von, zelal by si lepsie predhrudie, dobra horna linia, trochu uzsia vpredu, korektne uhlenie ramien, lopatka trochu strmsia, vyborne uhlenie vzadu, dobry pohyb.
 
Trieda čestná / Honour class
V1, VŠV, BOS
TA’ZIM GEHNA GAZALAH
2,5 rocna suka, farba cierny grizly, typicka hlava, velmi tmave oko, korektne nasadenie usi, silny dlhy krk, V front, V uhlenie, korektny hrudnik a hlbka, typicka suka, vyborny pohyb, vyborna prezentacia.
 
Taliansky chrtík
Rozhodca /Judge: Vlastislav Vojtek, SK
PSI /male:
Trieda otvorená /Open class
VD1
LUPAVARO FEDERICO
3 rocny pes, 39 cm, korektna hlava, dobre nesene ucho, doprial by viac predhrudia, trochu plitsi hrudnik, trochu dlhsie bedra, strmsie uhlenie vzadu, pohyb mierne rozhadzany, bojazliva povaha.
 
D2
MICHELANGELO BUONAROTTI OF DEVILS DOVES
18 mesacny pes, 41 cm vyska, doprial by viac predhrudia, plitsi hrudnik, VD hlava, elegantne ucho, V krk, v pohybe vpredu a vzadu nauzko
 
D3
ATTICO NEXT LEVEL
4 rocny pes, standardna vyska, trochu hrubsia hlava, trochu sirsi predny front, dostatocne hlboky hrudnik, mierne vtaca paty, velmi kratky chvost od narodenia
 
Trieda čestná / Honour class
V1
LEGOLAS GIL-ENDOR
4 rocny pes, 39 cm, dobře modelovana hlava, elegantne ucho, velmi dobře nasadeny krk, V horna linia, V predhrudie a hrudnik, V kosti, korektne uhlenie, VD pohyb
 
Trieda veteránov /Veteran class
V1, VŠV, BOS
BILBO GIL-ENDOR
11 rocny pes, vyborna kondicia, stále vyborny pohyb, radost z predvadzania.
 
FENY /female:
Trieda šteniat /Baby class
VN1
CALI DORA GREY
4,5 mesacna sucka, velmi dobre sa vyvijajuca, VD proporcionalne vyvazena, VD hlava, noznicovy skus, V tmave oko, V kosti, dobře sa formujuce uuhlenie, dobře nasadeny a neseny chvost.
 
Trieda mladých /Junior
V1, CAJC, VŠVM, Junior BOB
INZOLIA DES JEUX DU VENT
14 mesaacna sucka, velmi elegantna mlada suka s dobrym vyrazom, trochu dlhsia v bedrach, dobře formujuci hrudnik, V uhlenie vzadu, dobře nasadeny krk, mierne vytacajuce packy, vyborne osrstenie.
 
V2
LUNA LUCRETIA QUINDICI
Rocna sucka, korektna hlava, noznicovy skus, elegantny krk, vyborne ucho, trochu strmsia lopatka, korektna horna linie, dobře sa formujuci hrudnik, dost vyrazny kravsky postoj, pohyb je este tanecny.
 
Medzitrieda /Intermediate class
V1, CAC, VŠV, BOB
RINGWIL GIL-ENDOR
17 mesacna sucka, velmi dobře proporcionalne vyvazena, dobře modelovana hlava, elegantne oko, vyborne ucho, vyborny hrudnik, vyborna horna linia, korektne uhlenie, mierne vytaca packy, pohyb v trave bol trochu tanecny.
 
V2, res. CAC
ADELKA TRENTASEI
15 mesacna sucka, 39 cm, format na trochu dlhsich nohach,vyborna hlava, noznicovy skus, dobře nasadeny a neseny krk, hrudnik by mohol byt hlbsi, strmsia lopatka, mierne francusky postoj, v pohybe mierne prestavana.
 
Trieda otvorená /Open class
V1, CAC
BELLA BOBBI DORA GREY
2 rocna sucka, velmi dobry format, velmi dobra hlava s noznicovym skusom, dobře nasadeny krk, V horna linia, dobře klenuty hrudnik, korektne uhlenie vpredu a vzadu, VD pohyb.
 
VD2
BELLEN DORA GREY
2 rocna sucka, dobra hlava, noznicovy skus, VD krk, strme uhlenie vpredu a vzadu, sucka bez veskerej discipliny, vobec sa nepredvadza.
 
VD3
ZUELLA GORZOWSKA PANORAMA
19 mesacna sucka, sucka s hrubsou hlavou, s celkovou mohutnostou, chyba samici sarm, dlhsia v bedrach, priblizuje sa k opacnemu pohlavnemu vyrazu.
 
Trieda čestná / Honour class
 
LUX LORAL MARIBELLA MAGICA
 
Whippet
Rozhodca /Judge: Nina Neswadba, A
PSI /male:
Trieda dorastu /Puppy class
VN1
CANDIDATE Z ÚPLŇKU
8 a pol mesacny dorastenec, pekna hlava, tmave oci, dobre zuby, dlhy krk, pekne predne uhlenie, pekne predne nohy a prsty,na hornej hranici vysky na plemeno, velmi pekne uhlenie vzadu, uz teraz je pohyb stabilny.
 
Trieda mladých /Junior class
V1, CAJC, VŠVM, Junior BOB
INFINITIVE DELIGHT VÉJO DVELKSMAS
15 mesacny, svetle znamenia a dobry zhryz, samcia hlava, dobry front, dobra horna linia, dostatocne dlha v krizoch, prilis hlboko posadene clenky, mohla by mat vacsi drive.
 
Medzitrieda /Intermediate class
V1, CAC
CARIAM VALENTINE DOGS
Atraktivny samec, samcia hlava, dobry zhryz a brada, pekne umiestnenie pliec, klenutie prednych koncatin by mohlo byt lepsie, plynula horna linia, pekne uhlenie vzadu, dobry pohyb v zadu trocha na uzko.
 
V2, res.CAC
LONDON’S FOG EVENING STAR
15 mesacny samec, elegantna hlava, dobry krk, trocha strmsi vpredu, dobra horna linia, mohol by mat trocha vyraznejsi hrudnik, pekne uhlenie vzadu, rada by som videla trocha sirsiu zadnu koncatinu v oblasti stehna, v pohybe lahky a bez namahy.
 
V3
CASIDHE VALENTINE DOGS
Silny pes, dobra hlava, spravna farba oka, spravne zuby, silne predne koncatiny, pekna horna linia, mohol by mat hlbsi hrudnik, dostatocne uhlenie vzadu, vzadu kraca trocha na uzko, ale pohyb je velmi dobry.
 
Trieda otvorená /Open class
V1, CAC
LEGEND OF THE GOLDENRAIN SIR JEREMY
2 rocny, svojho sfarbrnia, jemna hlava s dobrym vyrazom, tmave oko, pekne uhlenie v predu, javy sa v postoji nizsi, dobre mocne krize, pekna kostra, priznany pes s vela dobrymi atributmi, spodna linia by mohla byt v predu lepsia, spravny pohyb vo vsetkych smeroch.
 
V2, res. CAC
ALEX MONTEKA
4 rocny pes, samcia hlava, dobry zhryz, krasny krk, dobry format, pohyb dobry z boku, trocha prilis volny z predu
 
VD3
BLUE EFFECT VALENTINE DOGS
3 rocny atleticky pes, modry z bielymi znakmy, trocha strmsi v pleciach a koncatinach, zadna cast by mohla byt viac uhlena. Pohyb vzadu velmi na uzko.
 
Trieda šampiónov /Champion class
V1, CAC
LONDON’S FOG CELESTIAL RAY
5 rocny, bledy s bielymi znakmy, dobra elegantna hlava, spravny zhryz, plynula horna linia, dobre osvalenie vzadu, pekne predne uhlenie, ale mohol by mat inak postavenu hornu cast prednej koncatiny, pekna spodna linia, pohyb dobry – vzadu trocha na uzko.
SOBRESALTO LOVE ME TENDER
Trieda čestná / Honour class
V1, VŠV, BOS
PANTHER’S  GHOST Z ÚPLŇKU
7 a pol rocny pes, silna hlava, dobra dlzka krku, velmi pekne posadenie pliec, dobre predne koncatiny a zapastia, dostatocne hlboky hrudnik, krasne krize s dostatocnym klenutim, pekne zadne uhlenie, dobry chvost, pohyb velmi priznany vpredu aj vzadu, v pohybe nepokryva dostatocnu plochu z boku.
 
V2
PETER PAN Z ÚPLŇKU
7 a pol rocny veteran, samcia hlava, vsetky zuby, silny krk, pekne predhrudie, dostatocne hlbboky hrudnik, na hornej hranici vysky, dobre uhlenie vzadu, typicky pohyb, horna linia pada dole v postoji.
 
Trieda veteránov /Veteran class
V1
ALMANSOR’S  OUTER LIMITS
10 rocny veteran, zboku stale pekny obraz, velmi pekne oko, velmi pekna konstrukcia vpredu, pekne zapastia, dostatocna hlbka hrudnika, dobre krize, velmi dobre uhlenie vzadu, dobry chvost, pohyb velmi pekny na jeho vek.
 
FENY /female:
Trieda dorastu /Puppy class
VN1
CINDY’S SOUL Z ÚPLŇKU
8 a pol mesacna, elegantny typ, samicia hlava, mohla by mat silnejsiu celust, tmave oko, dobre usi, elegantny krk, dobre predne uhleni, hrudnik sa musi vyvynut, dobre telo, v postoji by uz nemala byt rovnejsia, pekny dlhy chvost, pekne uhlenie vzadu, v pohybe je velmi pekny pohlad.
 
VN2
FOLLOWMYWHISPER OF ALWAYS UNLIMITEDS
7 mesacna, pekna hlava, pekne tmave oko, dobra pigmentacia, spravny zhryz, spravna horna linia, hlbka hrudnika sa musi vyvynut, dobre uhlenie vzadu, velmi pekny pohyb, velmi priatelsky a otvoreny charakter.
 
Trieda mladých /Junior class
VD1
FIERCE FIREBALL BADABOOM
12 mesacna, velmi elegantna hlava, tmave oko, vo fronte trocha strmsia, hrudnik sa musi vyvynut, chvost by mohol byt dlhsi, dobre osvalenie, stredne uhlena vzadu, trocha kravsky postoj, paralenne predne koncatiny, v pohybe vzadu kraca trocha na uzko a vpredu trocha na  volno.
 
Medzitrieda /Intermediate class
V1, CAC, VŠV, BOB
VIVE LA POLOGNE FILISART
2 roky, dobry zhryz, pekna hlava, dobra papula, dobry krk, plecia nasadene na dobrej konstrukcii, krasne  zapastia, dobra hlbka hrudnika, silne krize, plynula horna linia, dostatocne uhlenie vzadu, pohyb z boku velmi pekny, obcas trocha volny v zapasti.
 
V2, res. CAC
BIBENDINA Z ÚPLŇKU
18 mesacna, klasicka fena, dobra hlava, tmave oko, elegantny krk,trocha strmsie plecia, pekne paralenne predne koncatiny, dobra hlbka hrudnika, zelala by osm si trocha dlhsi chrbat, pekne uhlenie vzadu, dobra dlzka chvosta, pohyb vzadu ok, trocha vytaca labky v pohybe vpred, potrebovala by vacsi rič v pohybe z predu.
 
Trieda otvorená /Open class
V3
ALICA ALMIR’S FAMILY
2 a pol rocna,  atleticka fenja, dobry zhryz, pekne predhrudie, horna linia je v postoji trocha upadajuca, dobre labky, mohla by mat hlobsi hrudnik, pohyb ok, pekny z boku, trocha uzsi vzadu, vyrazne osvalena fena.
 
V2, res. CAC
ANDROMEDA ALMIR’S FAMILY
3 rocna, silna fena, dobra hlava, dobry krk, pekne predhrudie, nasadenie pliec trocha pristrme, dobra kostra, pekna hlbka hrudnika, dobre klenutie nad krizmi, mocna zadna cast, zadne koncatiny v stehennej casti dostatocne siroke, pekne uhlenie vzadu, ale trocha kravsky postoj, pohyb velmi pekny, pohyb  vpred potrebuje vacsi rič.
 
V1, CAC
ZOOMEE Z ÚPLŇKU
2 rocna elegantna fena, silny krk, pekne predhrudie, dobre nasadene plecia, pekne zapastia, plynula horna linia, dobre uhlenie, dobra dlzka chvosta, v postoji pri pohlade z boku pekne vystavenie, v pohybe vzadu trocha na uzko, v pohybe vpred v laktoch trocha navolno, ale stale pokryva dostatocnu plochu.
 
Trieda šampiónov /Champion class
V1, CAC
KARADHRAS PINA COLADA
4 a pol rocna, dobra hlava a pigmentacia, pekne oko, dobra stavba tela vpredu, dostatocne hlboky hrudnik a dlzka krizvo, dobre zadne uhlenie, zadne koncatiny by mohli byt viac meratelne, pohyb velmi cisty vo vs smeroch, velmi priznana a klasicka fena.
 
V2, res. CAC
BACOPA Z ÚPLŇKU
18 mesacna, elegantny typ, pekna papula, dobra hlava, plny chrup, elegantny dlhy krk, trocha strmsia v pleciach, pekne predne koncatiny, dobra hlbka hrudnika, elegantne krize, dobry chvost, v postoji by si pod hrudnikom zelala menej priestoru, v pohyby so vs smeroch dobra, ale z predu by mohla mat lepsi rič.
 
V3
TIRAMISU FILISART
5 a pol rocna  suka, dobra hlava, pekne tmave oko, dobry vyraz, nemala by byt uz vysia, dobra horna linia, vzhladom na jej vysku by mohla mat hlbsi hrudnik, trocha strmsia vpredu, dobre klenutie nad krizami, dobre uhlenie vzadu, v pohybe vzad na uzko, pohyb vpredu velmi pekny, mala by ukazat vacsi rič a drive v pohybe z boku.
 
V4
UNIQUE Z HEDVÁBÍ
3 rocna samicia suka, klasicka hlava, vsetky zuby, dobra horna linia, paralelne rovne predne koncatiny, dobra hlbka hrudnika  ajeho spodna linia, dostatocne uhlenie vzadu, dobra dlzka chvosta, v pohybe trocha volna v zapastiach, vzadu trocha prekrizuje koncatiny a nema dostaocny rič a drive.
 
Trieda čestná / Honour class
V1
ARIEL ALMIR’S FAMILY
2 a pol rocna suka, pekna hlava, dobra papula, celust a silny krk, dobra stavba tela v predu, dobre kosti, dobre predhrudie, silne krize, chvost by mohol byt tensi, dobre uhlenie vzadu, v postoji sa velmi pekne vystavi, v pohybe z boku velmi pekna.
 
LHW
Rozhodca /Judge: Vlastislav Vojtek, SK
PSI /male:
Medzitrieda /Intermediate class
V1, CAC, VŠV, BOS
CRISPIN OF SILKEN GRACE
16 mesacny pes, VD format, elegantne ucho a krk, vyborny hrudnik, korektne uhlenie, dobře nasadeny a neseny chvost
 
SUKY /female:
Medzitrieda /Intermediate class
V1, CAC, VŠV, BOB
CARRIE ROSE OF SILKEN GRACE
16 mesacna sucka, velmi elegantny format, dobře modelovana hlava, vyborna horna a spodna linia, korektne uhlenie, elegantny pohyb.
BIS afghan - TRAVIS PASTRANA GANDAMAK
BIS afghan - TRAVIS PASTRANA GANDAMAK